Otázka:
Jak mohu uspořádat Raspberry Pi na desku s 8 relé uklizeným profesionálním způsobem?
Diomidis Spinellis
2019-03-09 21:32:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chci připojit Raspberry Pi k desce 8 relé, například této. enter image description here

Společně se zemí a napájení to činí deset drátů. Jednou z možností, jak tyto dva propojit, je použití propojovacích kabelů typu female to female, například těchto.

enter image description here

To však bude mít za následek chaotické a jemné spojení. Pokud je například jeden z vodičů omylem zatažen, existuje riziko jeho opětovného vložení na nesprávný kolík. Jaký je profesionální způsob propojení dvou desek kabelem?

Jaké vzdálenosti? Malý kryt nebo ovládací skříň? U rozvaděčů dávám přednost šroubovým svorkám nebo ideálně svorkovnicím s ferulkami pro malé skříně, řádně zakončené kabely jsou dobré podle přijaté odpovědi
Jeden odpovědět:
sweber
2019-03-09 23:13:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Černá pouzdra jsou k dispozici pro více než jeden kontakt, ve verzi s jednou nebo dvěma řadami. Kontakty jsou nalisovány na vodiče, což znamená, že máte buď lisovací nástroj, nebo ho nějakým způsobem pájet. V ideálním případě můžete použít kabel, vyjmout kontakty z pouzdra a jednoduše je zatlačit do většího pouzdra.

enter image description here

Upravit (od společnosti Milliways) Chcete-li přidat odpověď, mám výběr krytů, které jsem zakoupil na eBay. Používám je s krimpovacím nástrojem (jejich původní účel) nebo na stávající propojovací kabely. enter image description here

Pěkná odpověď, mohu dodat, že můžete také uspořádat objednávky pinů na jedné straně tak, aby vyhovovaly nebo vynechaly zbytečné řádky. Také hadice smršťovací trubice jsou skvělé pro udržení volných svazků v čistotě a přidání malého odlehčení tahu.
To vypadá jako perfektní řešení, díky! @RogerJones teplem smršťovací bužírky je další příjemný dotek. Použili byste to end-to-end, poblíž každého konektoru nebo nějak jinak?
@DiomidisSpinellis závisí na délce a na tom, jak často se tkalcovský stav bude přesouvat. U krátkých sjezdů, řekněme <10 cm, bych celou část zmenšil. Pro delší běhy bych zmenšil konektory plus asi 2 cm kabelu na každém konci a pak měl krátké kousky chladiče každých asi 5 cm po celé délce. Pokud „svazek“ nebyl rozdělen na jednotlivé prameny, pak byste toho po celé délce tolik nepotřebovali.
Topení trubek smršťování se roztavilo a zdeformovalo skříň konektoru. Nakonec jsem místo toho použil kabelové pouzdro.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...