Otázka:
prosím pomozte -startx selže / zablokuje se, nakonec vrátí chybovou zprávu "xauth: timeout v souboru zamykání oprávnění /home/pi/.xauthority"
AllanS
2012-08-27 03:59:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spuštěn Raspbian 20120715 (viz níže)

Aktuální operační systém: Linux AllansPi 3.1.9+ # 168 PREEMPT so 14. července 18:56:31 BST 2012 armv6l

Používání usb klávesnice, myš, monitor HDMI. Kdykoli zadám startx na výzvu $ po přihlášení, obrazovka bude prázdná. Zdá se, že systém visí, nakonec vrátí chybovou zprávu

"xauth: timeout v souboru zamykání oprávnění / home / pi / .Xauthority "

ALE Když jsem zadal startx z relace Putty, na monitoru se objevilo normální zobrazení obrazovky, bylo možné normální použití grafického uživatelského rozhraní, pomocí USB myši a klávesnice připojené přímo k pi. Odhlásit se správně, zavřeno správně.

VŠECHNY další pokusy z výzvy na monitoru a / nebo pomocí tmelu nyní vrátí chybovou zprávu „xauth: timeout v souboru zamykání oprávnění /home/pi/.Xauthority“

Pravděpodobně je soubor .Xauthority poškozen. Jak to napravím ....

Vyzkoušeli Problémy se spuštěním X to nepomohlo, protože můj problém je jiný a já alr máte připojenou obrazovku.

všechny rady jsou vděčně přijaty, ale prosím, udržujte je jednoduché, protože jsem noob ....

Přidání výstupů `ls -l / home / pi / .Xauthority *` a `fuser / home / pi / .Xauthority` by pomohlo hádat.
Můžete tuto otázku přeformátovat, aby byla čitelnější. Právě teď nemůžu úpravy, protože používám mobilní internet.
Odpověď Krzysztofs pro mě nefunguje D: Někdo mi prosím pomozte.
Měl jsem stejný problém na Debianu Wheezy x64, který dostal stejnou chybu a odstranění souboru .Xauthority pro mě fungovalo.
Dva odpovědi:
Krzysztof Adamski
2012-08-27 10:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedním z možných zdrojů tohoto problému může být vlastnictví souboru. Můžete zkusit spustit následující příkaz:

  sudo chown -R pi: pi / home / pi  

To by mělo změnit vlastnictví všech souborů v adresáři pi ( a všechny adresáře v něm) zpět na uživatele pi a skupinu pi.

Aplikace xauth má možnost příkazového řádku -b , která je určena k vyčištění zastaralých zámků, pokud existují, takže můžete také zkusit spustit (když jste přihlášeni jako uživatel pi):

  xauth -b  

Soubor Xauthority není potřebný, když neběží relace X, takže ji můžete bezpečně odebrat a při příštím spuštění X bude znovu vytvořen. Zdá se však, že zpráva nenaznačuje, že je soubor poškozen, takže si nemyslím, že by to mohlo váš problém vyřešit.

-1
Mohli byste tedy moji odpověď (a možná i hlasovat) přijmout :) Tímto způsobem ostatní lidé, kteří mají podobný problém, budou vědět, že tuto stojí za vyzkoušení i bez čtení komentářů. Tak funguje stackexchange.
Dobrý den @AllanS a vítejte na [raspberrypi.se]! Odpověď někoho můžete přijmout kliknutím na malou značku _ pod ikonami hlasování. Další informace naleznete v [this] (http://meta.stackexchange.com/q/5234/184498). Dík!
shreyas_patel21
2013-07-28 19:24:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Také jsem měl stejný problém. Odstranil jsem všechny soubory .Xauth * ze složky pi a fungovalo to. Mohou to být soubory .Xauth poškozené z důvodu přímého vypnutí.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...