Otázka:
Napájení Raspberry Pi Zero a HUB s jednou nabíječkou (kabel 3 v 1)
koras
2015-12-18 18:35:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plánuji koupit nejnovější Raspberry Pi (Zero) a snažím se něco vymyslet. Předpokládejme, že mám slušný zdroj napájení (2A) a tento kabel používám k napájení a napájení USB HUBu.

A strange 3 in 1 cable

Připojení:

  1. Male Micro USB: připojeno k Raspberry Pi
  2. Male USB: připojeno k nabíječce (2A)
  3. Female USB: připojeno k a HUB

Zajistí toto nastavení:

  1. napájení Raspberry Pi AND
  2. extra energie pro HUB AND…
  3. připojení mezi Raspberry Pi a HUB

?

Plánuji připojit k HUBu zástrčku Wi-Fi a externí jednotku USB, aby byl HUB také napájen nabíječkou (pro každý případ). Slyšel jsem smíšené názory na toto nastavení. Musím si být jistý, že to bude fungovat jako kouzlo.

Proč ne 2 výstupní nabíječky, první na Pi, druhá na HUB? Myslím na tento HUB (líbí se mi) a vyžaduje extra nabíječku (ne USB standard).

An awesome HUB I want to buy

EDIT:

Rozhodl jsem se tento kabel nepoužívat. Jednoduše si koupím rozbočovač s přesně stejným tvarovým faktorem jako Pi Zero a kombinuji zařízení. Říká se tomu USB Hub Mod a je to snadné pro Google.

Vyhledejte: „Raspberry Pi Zero - USB Hub Mod“ & „Raspberry Pi Zero Piggy-Back USB Hub“

Nezveřejňuji odkaz. Odkazy nejsou trvalé.

Otázka, kterou jsem zveřejnil, je však docela zajímavá, takže pokud se někdo pokusí tento kabel vyzkoušet, rád přijmu řešení.

Dva odpovědi:
Piotr Kula
2015-12-20 05:12:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Je možné, že to bude fungovat.

Pokud připojíte velké USB do HUBu a napájecí USB do velkého USB, které je zapojeno do HUBu, pak malé USB do napájení Pi, které by mělo dodávat energii všemu.

Poté připojíte USB HUB, USB hostitelský kabel do Pi a ten by měl rozpoznat HUB v Raspian.

Teoreticky budete mít k dispozici 3 použitelné porty USB.

Je to trochu zvláštní způsob, jak to udělat, ale máte kabel, který to dokáže. Mělo by to být v pořádku, protože USB připojení na nule se nezdá být připojeno k 5v, takže nemůžete napájet Pi přes USB, pouze přes napájení . Pokud ano, můžete z HUBu získat zpět energii. Pokud v obvodu nepoužíváte žádné jiné napájecí zdroje, bude to v pořádku.

Jacobm001
2015-12-18 21:02:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To bude hodně záviset na tom, co k tomu chcete připojit. RPi Zero bude potřebovat minimálně 100 mA (i když je to minimum; při vyšším zatížení budete potřebovat více). Váš rozbočovač a další zařízení budou mít své vlastní požadavky. Sčítejte je a pokud jsou pod výkonem napájecího zdroje, máte velkou šanci.

Vím to. Jde o to, zda tento kabel může dodávat energii oběma zařízením „samostatně“, a navíc o to, zda Pi dokáže rozeznat HUB současně. Četl jsem pár věcí o tomto kabelu a zjevně musí být k hostiteli připojen velký mužský port, ne napájecí zdroj. Nejsem si ale jistý. Pokud ano, otázka je zbytečná. Nemohu najít podrobnou specifikaci kabelu. Možná to někdo používá, aby mohl o tomto nastavení napsat více.
Jo, aniž bych to potom zkoušel, je těžké říci na jistotu. Pokud se rozhodnete to zkusit, dejte nám vědět.
Ahoj Jacobe, myslím, že by to mělo číst * mA * ne * mAh *. A 100 mA je víceméně Pi volnoběh pouze s vyšší spotřebou při vyšší zátěži.
@Ghanima:, máš pravdu o mém zápisu. Myslel jsem, že je to alespoň relativně jasné, ale přidám poznámku o vyšším zatížení. Děkujeme, že jste na to upozornili.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...