Otázka:
Která IDE / interaktivní prostředí Pythonu jsou nejvhodnější pro Pi?
ACarter
2012-06-17 17:16:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vím, že je to možná trochu riskantní teritorium, ale jdu do toho.

Zajímalo by mě, které z mnoha IDE / interaktivních prostředí Pythonu jsou nejvhodnější pro RPi? Tím mám na mysli nízkou RAM a poměrně nízkou paměť na SD.

Pokud má někdo nějaké další faktory, o kterých si myslí, že by to mělo zahrnovat, uveďte komentář.

IPython je velmi pěkný imho. Pokud jde o IDE, používám Eclipse ... ale ne exavlty lehký :)
Používám vim. Nemůžete to nazvat IDE, ale má skvělé zvýraznění syntaxe a je to pravděpodobně editor s nejnižší poptávkou, pokud jde o velikost a paměť.
@Paolo Funguje to dobře? Vzhledem k tomu, že pi nemá JIT JVM, představoval bych si, že je nepoužitelný
Zatmění na Pi ?! To jsem kvůli velikosti vyloučil. Díky za návrhy, lidi.
Jen pro objasnění, ty jsem neběžel na RPi ... :) Ani bych nezkusil Eclipse, protože typické využití RAM je nějakých sto MB ...
Hej, používal jsem Eclipse na 512 MB RAM. Těžká část při hledání portu ARM
Pět odpovědi:
Andrew Fogg
2012-06-20 04:10:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na jiných počítačích používám Eclipse s nainstalovaným PyDev, ale soudím, že Eclipse je příliš velký na to, aby běžel na Raspberry Pi.

Python IDE mi musí dát následující tři věci,

  • zbarvení Pythonu
  • inteligentní odsazení
  • debugger

Navrhuji použít IDLE pro rychlý a jednoduchý způsob, jak získat zbarvení Pythonu a inteligentní odsazení. Pokud jde o debugger, můžete použít Winpdb (jednoduše s ním otevřete soubory Pythonu a máte veškerou kontrolu a přehled ladění, které byste dostali na PyDev).

Winpdb je nainstalován na distribuci Debian Squeeze z webu Raspberry Pi. IDLE se na Debian Squeeze nenainstaluje, ale lze jej snadno nainstalovat pomocí sudo apt-get install idle .

Martin Thompson
2012-06-19 14:31:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Použil bych bash pomocí vi nebo nano . Emacs by pravděpodobně byl také v pořádku.

I když to není v doslovném smyslu IDE, se správným nastavením můžete dosáhnout funkčnosti IDE s menší stopou. Budu upřímný, nemám tušení, co vyžadují požadavky na zdroje „správných“ IDE, jako je IDLE, ale protože se jedná o prostředí s okny, napadlo mě, že využijí mnohem více zdrojů než jednoduchý textový editor s zvýraznění syntaxe a příkazový řádek pro spuštění kódu.

+1 pro vi. Ačkoli to nejsou IDE, dostanou práci a budou nejlepší výkon, jaký na Pi budete mít.
[Unix je IDE] (http://blog.sanctum.geek.nz/unix-as-ide-introduction/)
Opravdu? Vi bych nepoužil, tím lepším řešením je Vim.
david
2012-11-20 07:09:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raspberry Pi je skvělý, ale ano, má svá omezení. To je v pořádku. Pracujeme v rámci toho a o tom to celé je. Takže ...

Proč nepoužívat IDLE? Má / dělá skoro vše, co potřebujete. * Je malý a byl navržen pro Python * pro různé platformy: funguje na Windows a Linux * textový editor pro více oken s více undo * barvení Pythonu a mnoho dalších funkcí, např. inteligentní tipy pro odsazení a volání * okno prostředí Pythonu (aka interaktivní tlumočník) * debugger (není kompletní, ale můžete nastavit zarážky, zobrazení a krok)

Je to opravdu nejlepší způsob.

~ David

pouet
2016-04-10 03:16:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vím, že je to staré téma, ale jen v případě, že by na něj někdo narazil, myslím, že moje odpověď na tento problém by mohla být nápomocná. Pracuji s Geany, na Raspberry Pi 2 a 10 'obrazovce. Chtěl jsem rychlé a jednoduché IDE, které by umožnilo zobrazit všechny soubory v mém projektu a otevřít je jako karty, které by se zabývaly barvením syntaxe, analýzou symbolů, automatickým doplňováním (což je v Geany jen částečné, ale přesto ...), bloky obalové a projektové běžce. Všechny tyto věci jsou řešeny jednoduše, ale efektivně způsobem geany. Je to tedy docela příjemná náhrada za můj jinak oblíbený editor pythonu, Jetbrains Pycharm, což je nejlepší IDE pythonu, jaké jsem kdy našel ... (A téměř jediný kromě Eclipse, který tak důkladně zpracovává automatické doplňování)

Páni, deset stop.
+1 pro Geany. Je to IDE, které raději používám na svém Raspberry Pi.
angulared
2014-09-17 18:29:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nebo můžete získat NINJA-IDE. Je to jediná věc, která oficiálně běží na Pi.

Vidím, že Raspberry Pi je poněkud omezený a preferované IDE je IDLE, což je také omezené. Nevím, proč by někdo chtěl Pi pro hardwarové kódování. (Velká věc, v Pythonu 3 na Pi není objektově orientovaný. Má někdo tuto chybu, že podřízené třídy nezdědí funkce od své mateřské třídy?) No, já dávám přednost kódování prostředí a NINJA-IDE na Pi.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...