Otázka:
Raspberry PI Zero žádný výstup HDMI
Niccolo Lubello
2016-01-27 01:54:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Před měsícem jsem koupil novou Raspberry Zero, abych vyzkoušel tuto malou hračku. Už hraju s operačním systémem Raspberry a linux obecně, ale tentokrát jsem velmi blízko, abych to vzdal. Problém je v tom, že tento Raspy nebude zobrazovat spouštěcí zprávy, to jsem vyzkoušel:

  • 16 GB s obrázkem NOOBS v1.5.0 (bootuje na pi2)
  • Stejná 16 GB karta s raspianským obrázkem jessie (2015-11-21 a také tato bota na pi2)
  • Stará 8gb SD z pi2 s jessie raspian (to dává 7 zelených LED blesků)
  • Soubor .txt k vynucení hotswapu HDMI a dalších příkazů souvisejících s videem (zkopírováno níže)
  • kabel HDMI na DVI
  • kabel HDMI na HDMI (ve skutečnosti jsem vyzkoušel 2 z nich)
  • Jiný monitor nebo televizor
  • S nebo bez micro USB na ženský USB adaptér pro připojení klávesnice

zde je můj config.txt:

  # Další možnosti a informace viz # http://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/config-txt.md# Některá nastavení mohou mít vliv na funkčnost zařízení. Podrobnosti najdete výše v odkazu # uncomment, pokud na HDMI pro výchozí „bezpečný“ režim nedostanete žádný obraz # hdmi_safe = 1 # odkomentujte, pokud má váš displej černý okraj nevyužitých pixelů # a váš displej může vystupovat bez přeskenování # disable_overscan = 1 # odkomentujte následující pro nastavení overscan. Použijte kladná čísla, pokud konzola # zhasne z obrazovky, a záporná, pokud je příliš mnoho ohraničení # overscan_left = 16 # overscan_right = 16 # overscan_top = 16 # overscan_bottom = 16 # komentář vynutit velikost konzoly. Ve výchozím nastavení to bude velikost displeje minus # overscan. # Framebuffer_width = 1280 # framebuffer_height = 720 # odkomentování, pokud není detekován displej hdmi a probíhá kompozitní outputhdmi_force_hotplug = 1 # uncomment k vynucení konkrétního režimu HDMI (toto vynutí VGA) #hdmi_group = 1 # hdmi_mode = 1 # odkomentujte vynucení režimu HDMI namísto DVI. Díky tomu může zvuk fungovat v # DMT (monitor počítače) modeshdmi_drive = 2 # odkomentujte zvýšení signálu na HDMI, pokud máte rušení, zatemnění nebo # žádné zobrazení # config_hdmi_boost = 4
# uncomment for composite PAL # sdtv_mode = 2 # uncomment to overclock the arm. Výchozí hodnota je 700 MHz. # Arm_freq = 800 # Odkomentujte některé nebo všechny z nich, abyste povolili volitelná hardwarová rozhraní # dtparam = i2c_arm = zapnuto # dtparam = i2s = zapnuto # dtparam = spi = zapnuto # Odkomentujte toto pro povolení lirc-rpi modul # dtoverlay = lirc-rpi # Další překrytí a parametry jsou dokumentovány / boot / overlays / README # Povolit zvuk (načte snd_bcm2835) dtparam = audio = on # NOOBS Automaticky generovaná nastavení: hdmi_force_hotplug = 1config_hdmi_boost = 4overscan_left = 24overscan_right = 24overscan_right = 24overscan_right = 24overscan_right = 16disable_overscan = 0  

Obecně vidím, že zelená LED při načítání funguje jako stavová LED, ale na monitoru se nezobrazuje žádný výstup HDMI.

Doufám, že byly co nejpodrobnější, bohužel s mi first RPi B a RPi 2 jsem tento problém nikdy nevydal.

Zde je video problému, na plný úvazek je monitor stále černý s upozornění na žádný signál: Odkaz na video

Předem děkujeme!

UPDATE 1

Snažil jsem se připojit UART k mému USB na ttl převaděč během spouštění a nyní vidím všechny zprávy a výzvu k přihlášení. Zdá se, že funguje dobře, ale stále žádný výstup HDMI. Alredy jsem se pokusil vyladit výstup se všemi dostupnými režimy na příkazu tvservice, ale můj monitor i moje televize nevykazují žádný signál.

Pod „souborem txt k vynucení hotswap HDMI“ máte na mysli přidání `hdmi_force_hotplug = 1` do` config.txt`? Zkoušeli jste `hdmi_safe = 1` ([viz zde] (https://github.com/raspberrypi/documentation/blob/master/configuration/config-txt.md#hdmi-mode-options)). Pokud opravdu potřebujete pomoc, měli byste se opravdu snažit podrobně popsat, co jste přesně udělali, co se stalo atd.
... Jinak budou otázky typu „Zkusil jsem všechno, prosím, řekněte mi někdo něco jiného“ pravděpodobně ignorovány jako únavné - jedním z důvodů je, že nikdo nechce trávit čas navrhováním XYZ, jen aby slyšel „Ach ano už to zkusil, ještě něco, prosím, ještě jednou? “
Neměl jsem problémy s spuštěním Raspbian na Pi Zero (mám jich několik) přímo z krabice, zobrazování naprosto v pořádku na monitoru HDMI. Vše, co potřebujete, je adaptér mini-HDMI na HDMI. Nevím, proč jste potřebovali změnit soubor `config.txt` tak, aby fungoval pomocí HDMI.
@PhilB. Myslím, že se to může trochu lišit v závislosti na displeji (ne všechny implementace HDMI jsou stejné).
Možná - vlastně používám monitory se vstupem DVI, takže můj kabel HDMI je kabel HDMI -> DVI. Ale nikdy jsem neměl žádné problémy, ani se všemi svými různými typy RPis v plné velikosti, ani se Zero. Bylo by mnohem jednodušší odpovědět, kdyby OP přidal další podrobnosti o problému, kterému čelí, včetně podrobností o změnách, které provedl a proč je provedl ... pak to můžeme vyjmout z oblasti hádání a začít správně odpověď na otázku :)
Omlouvám se, upravuji otázku a přidám skutečný soubor config.txt a další podrobnosti o mých předchozích pokusech
Výměnou konektoru HDMI za skutečný kabel máte na mysli, že jste odstranili převaděč HDMI na normální a mini a zapojili jste mini HDMI kabel přímo mezi pi nula a váš monitor? Mám stejný problém se žádným výstupem videa a mám podezření, že to může být můj převodník HDMI. Dík!
Zajímavé je, že mám podobný problém s pí nula. Zdá se, že můj nefunguje s výstupem HDMI, který zůstává na mém monitoru Dell tvrdohlavě „nesynchronizovaný“. pak jsem se pokusil s dodaným adaptérem na mé televizi a fungovalo to dobře ... (ale samozřejmě televizor není tam, kde ho chci normálně používat.) Monitor funguje dobře s Pib, b + a pi3.so jsem trochu zmatený.
Jeden odpovědět:
ben field
2016-02-10 23:34:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaměnil jsem konektor HDMI za skutečný kabel a fungovalo to. Hádejte, že tyto adaptéry nejsou všechny stejné

Můžete definovat „skutečný kabel“ - máte na mysli a kabel HDMI HDMI mini na jednom konci a standardní HDMI na druhém?


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...