Otázka:
Snadný způsob zapínání a vypínání 12V DC proudu
Johan Wikström
2015-11-14 21:01:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem koupil kompresor a nyní chci, abych jej mohl programově zapínat a vypínat pomocí svého Raspberry Pi Model B.

Jelikož o elektronice nic nevím, zdá se, že by to byla bezpečná volba je třeba udělat, abyste nezasáhli síťové napájení, ale zapněte nebo vypněte napájení po adaptéru, kde je nižší napětí.

Toto je adaptér:

Power adaptor

A toto je štítek na kompresoru:

Power adaptor

Za předpokladu, že jsem programátor, který neví nic o elektronice, jak mohu zapnout nebo vypnout napájení pomocí Pythonu nebo nejlépe C na mém Raspberry Pi?

PS. Nevadí mi náklady na nákup vybavení. Pokud existuje řešení, které stojí více, ale vyžaduje méně práce, je to lepší.

Dva odpovědi:
Ghanima
2015-11-14 21:48:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Budete potřebovat jen dvě věci:

Využití pinů GPIO

Použití portu GPIO v Pi je možné u mnoha knihoven pro všechny významné jazyky. Najít ten, který dobře spolupracuje s Pythonem nebo C, není žádný problém. Stačí si vybrat, např.

K ovládání napájecího vedení 12V použijte relé

K řízení malého relé z Pi je dostačující jednoduchý tranzistor Pin GPIO. Stačí zvolit relé, které podporuje více než 2 A, ale to by neměl být velký problém. Nebo přejděte na jednu z vlastních doplňkových desek pro Pi, např. PiFace.

Dalším zajímavým produktem je [piface digital] (http://www.piface.org.uk/products/piface_digital/), který má zabudovanou řadu rozhraní - včetně 2 relé.
Andy Calmeyn
2015-11-19 23:54:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pro relé stačí přejít na Amazon a hledat (JBtek 4 Channel DC 5V Relay Module). Je to 6 $ a mnohem jednodušší, než když se o to pokusíte sami. Také bych doporučil (T Cobbler Plus 40 Pin GPIO Expansion), aby bylo snadné připojení k pí a pokud pí umře, stačí připojit nový.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...