Otázka:
Přehrávejte video ze ssh do TV
bernardo
2014-07-29 21:09:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Snažím se používat pouze svou konzolu ssh z Androidu k dálkovému ovládání pí a byl bych rád, kdybych mohl přehrávat video na mé televizi. Moje pi je HDMI připojené k televizi, která vždy vyžaduje uživatelské jméno.

Chtěl bych vědět, co mám dělat, abych mohl přehrávat film (s titulky) ze ssh.

Dva odpovědi:
Ashbay
2014-07-29 21:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uveďte odpovědi na následující otázky:

Jaký je váš operační systém Raspberry?

Je váš operační systém schopen spustit uživatelské rozhraní (x11)?

Chcete-li na něco odpovědět, budete potřebovat video aplikaci na Raspberry Pi, kterou lze spustit v terminálu. Můžete například použít VLC, které je opravdu skvělé a jakmile budete mít SSH připojené k vašemu Pi, použijte následující příkaz:

 vlc -vvv my_file.mpg 

Je zřejmé, že váš video soubor by měl být umístěn na malinovém pi, jinak to tak nebude fungovat.

Více informací o příkazovém řádku VLC zde: http://www.videolan.org/ doc / vlc-user-guide / en / ch04.html

EDIT: O titulcích, pokud mají vaše titulky stejný název jako video soubor, pak VLC video automaticky přehraje a překryje podtitul;)

Je to raspbian: b
user3761401
2014-08-07 00:12:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Protože většina distribucí je dodávána s nainstalovaným programem mplayer, používám jej k přehrávání videí na linuxovém framebufferu. Může být použit k přehrávání videa v systému zcela bez X. Existují některé závažné nevýhody tohoto přístupu, které zmíním níže.

 export TERM = linuxsetterm -blank 0 -cursor off -powerdown 0 -powersave off \ -bfreq 0 -blength 0 < / dev / konzola > / dev / consolemplayer -vo fbdev2, fbdev, -zoom -fs-opravdu tichý \ -screenw 1280 -screenh 768 -xy 1024 \ -geometry '50%: 50% 'the_video_file.mp4setterm -cursor on -blank 10 < / dev / console > / dev / console 

Popis příkazů:

 • Proměnná prostředí TERM je nastaven na linux k „oklamání“ příkazu setterm do práce.

 • setterm příkazy zastaví linuxovou konzolu v zasahování do framebufferu. To znamená, že blikání kurzoru a vypínání obrazovky jsou deaktivovány. Vstupně-výstupní operace jsou připojeny k / dev / console , protože relace ssh používá zařízení 'ttyS' a setterm funguje pouze na (fyzických) zařízeních 'tty'. Část < / dev / console> / dev / console říká setterm , aby fungovala na zařízeních typu „tty“.

 • -vo fbdev2, fbdev, dává pokyn mplayeru, aby vyzkoušel výstupní ovladač fbdev2 a vrátil se zpět k ovladači fbdev a (, ) zpět na jakýkoli jiný fungující ovladač. Pravděpodobně nebudou fungovat žádné další ovladače.

 • -zoom -fs roztáhne obrázek tak, aby vyplnil požadovanou obrazovku (celou obrazovku).

 • -really-quiet dává pokyn mplayeru, aby na konzoli nic netiskl. Normálně ano. Tento text by byl viditelný přes obrázek framebufferu.

 • -screenw 1280 -screenh 768 to jsou pixelové rozměry vašeho monitoru. Uvědomte si, že pokud máte dva monitory (tj. Notebook a televizor připojené pomocí kabelu HDMI), existuje několik „rozměrů“ obrazovky. Chcete skutečné rozměry, nikoli virtuální rozměry. Skutečné dimenze najdete pomocí instrukcí mplayer pomocí cat / sys / class / graphics / fb0 / režimy

 • -xy 1024 měřítko videa na šířku 1024 pixelů. Proč ne 1280? Protože mplayer upravuje výšku videa proporcionálně tak, aby byl zachován poměr stran videa. Pokud je však výška větší než rozměry obrazovky (v tomto případě 1280x768), jednoduše selže. Existují způsoby, jak to obejít, ale je to trochu králičí nora ...

 • -geometry '50%: 50% ' dává pokyn mplayer umístit video obrazy do středu framebufferu.

Poznámky, úskalí, stinné stránky:

 • mplayer ne (pokud vím) podpora hardwarové akcelerace. Dekódování a kreslení do framebufferu jsou pomalé bez hardwarové akcelerace. Vzhledem k tomu, že procesor Raspberry Pi má tak nízkou spotřebu, jednoduše nebudete moci přehrávat videa s velkými rozměry. Pokud je to možné, vyzkoušejte nesouvisející omxplayer .

 • mplayer je nemilosrdný, pokud jde o rozměry obrazovky a videa. Pokud jej požádáte o změnu měřítka videa nad fyzicky dostupnou obrazovku, jednoduše se nepřehraje. Rozměry videa lze najít pomocí ffprobe , mplayer , souboru nebo mnoha jinými způsoby.

 • Linuxový framebuffer není ve skutečnosti navržen pro takové věci. Nelze jej upravit bez restartu a je nastaven s parametry zavádění jádra. Něco jako DirectFB by bylo vylepšení.

 • Protože framebuffer přepíše konzolu a vy používáte konzolu ke spouštění mplayer, může být během přehrávání vidět nějaký text. To můžete obejít spuštěním přehrávání na nepoužívaném terminálu. To lze provést například takto:

  openvt --console = 6 --switch --force --wait - \ bash -c "cd '$ (pwd)' && \ / opt / script_containing_above_commands.sh "'$ @' '$ @ &> / dev / null &

  Ale toto je hraniční s rozsahem vaší otázky.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...